Sri Lanka

viimase hetke pakkumised vaata siit

Sri Lankal (endise nimega Tseilon) ootavad teid ees suurepärased liivarannad, palmisalud, avarad aasad, laiad jõed ja vaimustavad kosed, troopilised metsad ning rikas eksootiline floora ja fauna – kõige selle taustal leiate aga tuhandeaastase ajaloo ja kultuuri.
Kohalik elanikkond on äärmiselt sõbralik ja külalislahke ning väga paljurahvuseline, siin elavad singalid, tamilid, bürgerid (portugaallaste ja hollandlaste järeltulijad) ja maurid (araabia kaupmeeste järeltulijad). Ametlikeks riigikeelteks on singali ja tamili, ent inglise keel on väga laialt levinud ning liikluski vasakpoolne. Kas teadsite, et sõna „katamaraan“ on laenatud tamili keelest ja tähendab „kokkuseotud palgid“?

Pealinnas Colombos on esindatud kõik kultuurid ja religioonid alates budistlikest paleedest kuni katoliku kirikuteni, mille naabriteks on moodsad pilvelõhkujad, kaubanduskeskused ning viietärnihotellid.
Sri Lanka on Hindustani poolsaarest eraldatud ainult madalaveeliste väinadega ning kuni 15. sajandini pääses saarele lausa kuiva jalaga. Legendi järgi asus just Tseilonil Eedeni aed, mille elanikeks olid Aadam ja Eeva. Kohapeal olles tundub legendil tõepõhi all olevat – niivõrd kenad on need troopilised metsad ja maitsvad need troopilised viljad…
Saarel valitseb soe ja niiske troopiline kliima, kus õhutemperatuur on aastaringselt 28-32°C ning vesi ookeanis 26-27°C. Kirdemussoon valitseb oktoobrist märtsini ning rannikul on tänu ookeanilt puhuvale briisile sellist kuumust kerge taluda.

Sri Lanka tähendab tõlkes õnnemaad. Saar asub India lõunatipust vaid paarikümne kilomeetri kaugusel, ekvaatorini on 644 km. Sri Lanka saart võib liialdamata nimetada maapealseks paradiisiks – eelkõige oma võrratu looduse poolest. Aga mitte ainult! See Eestist vaid veidi suurem riik, omal ajal tuntud Ceyloni nime all, võlgneb oma kuulsuse eelkõige seal kasvatatavale ja maailma parimaks peetavale Tseiloni teele. Eksootiline lopsakas loodus, suurejoonelised kosed, järved, templid, teeistandustega kaetud maalilised mäed, muinasjutulised valged ja laiad liivarannad, erksinine ookean, savannid elevantide ja leopardide elupaigana ja lootoseõite alla mattunud tehisjärved jätavad unustamatu mulje igale saare külastajale.

Me pakume puhkus Sri Lankal meie partneritelt Airinko, Goadventure,  Sky Travel ja juhtivatelt vene ja saksa reisikorraldajatelt, väljumisega Helsingist, Riiast, Tallinnast, St.-Peterburist, Moskvast, Farnkfurdist.

Reisi hind majutusega 3* hotellis, hommiku ja – õhtusöökidega, 2 nädalat, alates 900 eur / 1 in. Reisihinnale lisatakse reisikindlustuse hind ja lennu lähtepunkti piletite hind. Esialgsed lisandub hinnale 150-300 eur. / in.

Viisa on vajalik kõikidele. Hind 15 eur, alla 12-aastased lapsed – tasuta.

viimase hetke pakkumised vaata siit