Kuuba

viimase hetke pakkumised vaata siit

Kuubat kutsutakse Kariibi saarte pärliks, sest seal on olemas kõik. Huvitav ajalugu ja tänapäev, kaunis loodus ning nostalgiahõnguline olustik, mis kogu maailma muutumise kiuste näeb olevat justkui kinni naelutatud nagu olustiku isa Fidel Castrogi. Kuubat tuleks külastada just nüüd, kui kõik on veel enam-vähem endine ning globaliseerumine pole Kuubat muutnud identiteedituks kohaks.  Kuubal on  tõeliseid paradiisirandu, kus imepeen valge liiv vaheldub sinirohelise kristallpuhta veega ning seda pilti raamivad Kuuba rahvuspuud – võimsad kuningpalmid. Sisemaa mägedes ja orgudes paelub pilku lopsakas loodus.
Kuuba koloniaalarhitektuur on lausa imeline. Eriti nüüd, kui suur osa vanadest majadest on korda tehtud. Maailmas, mis üha vähem ja vähem hindab koloniaalarhitektuuri, on Kuubal lausa vabaõhumuuseumi  tiitel. Külastame näiteks Trinidadi, mis on  Unesco kultuuripärandi kaitse all.  Tänavatel sõidavad 50. test pärit hiiglaslikud ameerika autod ning vene Zhigulid. Terassidel istuvad kiiktoolides memmed-taadid. Sigarid loomulikult hambus. Kõik see jätab müstilise  tunde nagu oleksite osaline heas filmis.
Kuubal on kirju ajalugu, millesse on jälje jätnud kunagised põlisasukad indiaanlased, saare vallutanud konkistadoorid, korrumpeerunud “imperialistide teenrid” ning loomulikult Fidel Castro revolutsioon ja sotsialistlik kord. Reis Kuubale on samas nii eksootiline kui ka nostalgiline. Sotsialistlik olevik tuletab meelde meie enda minevikku, kuid head hotellid ja lahke teenindus pehmendab seda muljet igati.
Kuubal on kolm kuulsat “müügiartiklit”. Havanna Clubi rumm on üks maailma kvaliteetsemaid ning seda voolab Kuubal igal pool. Kuuba sigarid on samuti maailma kõrgklassis olnud ammu. Need samad sigarid, mis maailmas maksavad hingehinda, on Kuubal väga soodsa hinnaga. Kuuba on salsa päritolumaa. Laheda muusika saatel tantsu vihtuvad kuubalased annavad silmad ette ka parimatele ladina – ameerika profitantsijatele.

Reisi hind majutusega 3* hotellis,toitlustusega Kõik Hinnas, 2 nädalat, alates 1100 eur. / 1 in. Reisihinnale lisatakse reisikindlustuse hind ja lennu lähtepunkti piletite hind. Esialgsed lisandub hinnale 150-300 eur. / in.
Kuuba piiriületamiseks EL kodanikud ja kodakondsuseta isikud, elamislubaga Eestis, peavad vormistama turistikaardi. Vene passiga turistid – viisavaba kuni 30 päeva.